O firmie

kolhozFirma „Rotax” powstała w 1997r., od samego początku swojego istnienia jest własnością prywatną. Początkowo miała swoją siedzibę przy ulicy Grunwaldzkiej. W związku z bardzo dynamicznym rozwojem od 2003r. mieści się w nowej siedzibie przy ulicy Zgorzeleckiej.

Jej pierwszymi wyrobami były szczotki, których obecnie produkujemy około 60 typów.

W trakcie działalności firmy następował rozwój technologi produkcji i parku maszynowego, co spowodowało poszerzenie działalności firmy o usługi cięcia laserem, gięcia, wykrawania , frezowania, toczenia i spawania. Specjalizujemy się również w wykonywaniu części dla kolejnictwa głównie dla Pojazdów Szynowych PESA Bydgoszcz S.A. z którą współpracujemy od wielu lat.

Dalszy rozwój infrastruktury pozwolił na wdrożenie nowych wyrobów tj.:

Producent ROTAX produkuje meble metalowe, które znajdują szerokie zastosowanie zarówno w halach magazynowych, jak i szatniach, warsztatach i pomieszczeniach socjalnych. Za sprawą doskonale wyposażonego parku maszynowego firma produkuje wysokiej jakości szafki szkolne oraz szafy BHP, o czym świadczy przyznany Certyfikat Zarządzania Jakością. Mając na uwadze, że szczególną popularnością cieszą się metalowe szafki szkolne, ROTAX oferuje także usługę dostawy zamówienia w wyznaczone miejsce, tak aby uczniowie i nauczyciele mogli z nich swobodnie korzystać.

Dostępna na stronie internetowej szeroka oferta, obejmująca szafki szkolne, szafy BHP i inne meble metalowe gwarantuje, że każdy klient znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania.

Obecnie firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, posiadamy: wykrawarkę CNC, wypalarkę laserową CNC, maszynę do cięcia strumieniem wody, tokarskie gniazdo obróbcze CNC, frezarkę CNC, giętarkę CNC, nowoczesne półautomaty spawalnicze TIG i MIG, linię NC do produkcji szczotek dlatego swoim Klientom możemy zaoferować kompleksową obróbkę metali m.in.:

  • obróbkę skrawaniem: frezowanie, wiercenie, cięcie metali, cięcie stali, cięcie blach, cięcie laserem, cięcie strumieniem wody czy gięcie metali.

Firma „ROTAX” od 2009r. posiada Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością spełniający wymagania PN EN ISO 9001:2008. W 2012r. przeszliśmy audit recertyfikacyjny, który przedłużył certyfikat do 01.04.2015r. (Certyfikat Nr 44 100 093014). W 2015r. przeszliśmy kolejny audit recertyfikacyjny, który przdłużył certyfikat do 01.04.2018r.


W roku 2013 wdrożyliśmy kolejową normę spawalniczą EN 15085, która umożliwia nam wykonywanie elementów w grupie spawalicznej CL1. Poza tym wdrożyliśmy również normę PN-EN ISO 3834.

Firma dysponuje własnym transportem, dostarczamy towar w każde wskazane miejsce. W wyjątkowych sytuacja korzystamy z usług firm kurierskich, z którymi mamy podpisane umowy.

W celu zapewnienia wysokiej jakości usług i towarów zatrudniamy wielu wykwalifikowanych pracowników. Poszczególne działy produkcji i usług są przypisane konkretnym kierownikom co przyspiesza kontakt z klientem i realizację jego zamówienia.